Przeżyjmy Wielki Tydzień w wielkiej ciszy i wypełnijmy ją treścią, jaką jest Chrystus – apelował na antenie Radia eM abp Wiktor Skworc.

Nawiązując do zbliżającej się Niedzieli Palmowej, która jest jednocześnie Światowym Dniem Młodzieży, abp Wiktor Skworc powiedział, że mimo pustej tego dnia katedry, będzie widział ją pełną. – Zachowuję w pamięci katedrę pełną młodzieży rozradowanej, ucieszonej, która przybyła na spotkanie z Chrystusem Królem – powiedział. – I myślę, że to też będzie spotkanie pełnie radości i życia, chociaż w przestrzeni wirtualnej.

Metropolita dodał też, że już od pewnego czasu młodzież przygotowuje się do tej niedzieli. – Różne postaci życia społecznego – zauważył – wzywają młodych do tego, żeby wstali i zrobili coś dobrego. To wpisuje się w hasło tegorocznego ŚDM, które wyznaczył papież Franciszek „Młodzieńcze, tobie mówię wstań!”

Arcybiskup wyraził nadzieję że spotkanie młodych ludzi z Jezusem Chrystusem Królem (takie jest wezwanie katowickiej katedry) w przestrzeni internetu sprawi, że młodzi wybiorą Go jako Pana swego życia.

Mówiąc o przeżywaniu Wielkiego Tygodnia w domach, metropolita katowicki prosił, aby szczególnie Wielki Piątek był dniem pojednania. Żeby w każdym domu była tego dnia adoracja krzyża, zarówno wspólnotowa, rodzinna, jak i osobista, z gruntownym rachunkiem sumienia. Abyśmy pojednali się z Bogiem i z ludźmi.

Pasterz lokalnego Kościoła mówił także o jałmużnie, jaką składają księża archidiecezji katowickiej. Na jego apel przekazują pieniądze na zakup respiratorów bądź środków ochronnych dla Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Tychach (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach) i Szpitala św. Józefa w Mikołowie.

Najnowsze

24 czerwiec 2022

Jest 15. diakon stały w archidiecezji katowickiej

Krzysztof Jamrozy, mąż Urszuli, ojciec Marysi, przyjął 23 czerwca w Mysłowicach święcenia...

22 czerwiec 2022

Msza św. na zakończenie roku formacyjnego w WŚSD

Alumni podziękowali za wspólnie przeżyte chwile i prosili o błogosławieństwo na czas...

21 czerwiec 2022

Dom księży emerytów ma 25 lat

Już 25 lat działa w Katowicach Dom świętego Józefa – czyli dom...

20 czerwiec 2022

Śp. ks. Bernard Starosta

Z przykrością zawiadamiamy, że 19.06.br. w 90. roku życia, 68. roku kapłaństwa...

19 czerwiec 2022

Szczególne śląskie wiano dla naszego narodu

Prymas Polski abp Wojciech Polak, przewodniczył Mszy sprawowanej w Katedrze Chrystusa Króla...

19 czerwiec 2022

Budujemy przyszłość duchem ofiary, służby i bezinteresowności

Abp Wiktor Skworc wygłosił słowo podczas mszy św. sprawowanej w 100. rocznicę...