W dniu 4 września wrócił do kraju i do macierzystej diecezji ksiądz Waldemar Potrapeluk, kapłan archidiecezji katowickiej, posługujący już blisko 30 lat Kościołowi w Zambii.

Bezpośrednio z lotniska w Krakowie został on przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich, gdzie natychmiast został poddany badaniom i koniecznemu leczeniu.

W związku z tym, że ks. Waldemara czeka prawdopodobnie poważna operacja, zwracam się do całego prezbiterium Kościoła katowickiego z serdeczną prośbą o otoczenie naszego współbrata intensywną modlitwą! Polecam go również modlitwie środowisk misyjnych i wszystkich wiernych naszej archidiecezji. Wspierajmy duchowo lekarzy i personel szpitala w Piekarach Śląskich, aby mogli przyjść ks. Waldemarowi ze skuteczną pomocą. Za solidarność w modlitwie składam szczere Bóg zapłać!

Korzystając z okazji serdecznie dziękuję tym, którzy pomogli w zorganizowaniu ewakuacji ks. Waldemara z Zambii i przyczynili się do jego przyjęcia w specjalistycznej placówce w Piekarach Śląskich. Bóg zapłać!

† Wiktor Skworc
Arcybiskup Metropolita Katowicki