– Budujmy cywilizację miłości. Temu posłuży także pielgrzymka piekarska – mówił w Radiu eM abp Wiktor Skworc. Metropolia katowicki zaprosił do udziału w dorocznej męskiej pielgrzymce osobiście na wzgórzu piekarskim, albo za pośrednictwem transmisji.

Abp Wiktor Skworc zauważył, że tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej odbywa się w Roku Św. Józefa. Przypomniał list apostolski papieża Franciszka na ten rok „Patris Corde” (Ojcowskim sercem) i zapowiedział, że w ślad za nim będzie na wzgórzu piekarskim zachęcał, by mężczyźni ojcowskim sercem spoglądali i w przeszłość, i w teraźniejszość, i w przyszłość.

Metropolita zapowiedział, że na początku czerwca zostanie opublikowany list polskich biskupów z okazji 100-lecia poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Będzie on wezwaniem do budowania cywilizacji miłości, czyli cywilizacji serca. Jak podkreślił, jest to dziś bardzo ważne przesłanie w kontekście społecznym. Realizacji tego wezwania będzie poświęcona także pielgrzymka piekarska.

Nawiązując do wczorajszego Dnia Samorządu Terytorialnego, abp Skworc, wyraził podziękowania dla samorządowców za codzienny trud. – To oni zmieniają Polskę, dbają o dobro wspólne – powiedział i zachęcił, by samorządowcy pamiętali o swojej patronce, czyli św. Kindze, która była znakomitą administratorką ziemi sądeckiej.

Metropolita wyraził radość z zaproszenia przez papieża Franciszka polskich biskupów do złożenia wizyty ad limina w Stolicy Apostolskiej jesienią. Podkreślił, że biskupi od dawna oczekiwali wyznaczenia jej terminu.

Najnowsze

24 czerwiec 2022

Jest 15. diakon stały w archidiecezji katowickiej

Krzysztof Jamrozy, mąż Urszuli, ojciec Marysi, przyjął 23 czerwca w Mysłowicach święcenia...

22 czerwiec 2022

Msza św. na zakończenie roku formacyjnego w WŚSD

Alumni podziękowali za wspólnie przeżyte chwile i prosili o błogosławieństwo na czas...

21 czerwiec 2022

Dom księży emerytów ma 25 lat

Już 25 lat działa w Katowicach Dom świętego Józefa – czyli dom...

20 czerwiec 2022

Śp. ks. Bernard Starosta

Z przykrością zawiadamiamy, że 19.06.br. w 90. roku życia, 68. roku kapłaństwa...

19 czerwiec 2022

Szczególne śląskie wiano dla naszego narodu

Prymas Polski abp Wojciech Polak, przewodniczył Mszy sprawowanej w Katedrze Chrystusa Króla...

19 czerwiec 2022

Budujemy przyszłość duchem ofiary, służby i bezinteresowności

Abp Wiktor Skworc wygłosił słowo podczas mszy św. sprawowanej w 100. rocznicę...