Głównym tematem były przygotowania do beatyfikacja Sługi Bożego ks. Jana Franciszka Machy. Zebranie otworzył i poprowadził abp Wiktor Skworc.

Poszczególne sekcje - promocyjna, formacyjna, liturgiczno-muzyczna i logistyczno-ekonomiczna - działające w ramach Zespołu organizacyjnego przedstawiły aktualny stan prac przygotowawczych: wykonane materiały i podejmowane inicjatywy.

- Zostały wysłane zaproszenia na beatyfikację. Są już wykonane banery reklamowe oraz przygotowane foldery informujące o Słudze Bożym Janie Masze, które zostaną przesłane do parafii – zaznaczył bp Grzegorz Olszowski, koordynator przygotowań.

Ks. Roman Chromy, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego katowickiej Kurii, poinformował, że nie przewiduje się żadnych wejściówek czy biletów na Mszę beatyfikacyjną. Wyznaczono jednak limit osób (3,5 tys.), które będą mogły znajdować się w Katedrze. - Trwają również rozmowy ze służbami porządkowymi w kwestiach logistycznych – dodał.

Bieżące informacje oraz przygotowywane pomoce do użytku duszpasterskiego i katechetycznego dostępne się na stronie internetowej janmacha.gosc.pl, przygotowanej i prowadzonej przez Instytut Gość Media, który zajmuje się także oprawą graficzną materiałów promocyjnych i formacyjnych. Wydział katechetyczny przygotował konspekty katechez do poszczególnych klas oraz grę "Macha z nieba" wraz z ze stroną internetową

Księgarnia św. Jacka przygotowała propozycje książkowe dotyczące ks. Jana Machy. – Zrobiliśmy dodruk książki Agnieszki Huf, w dniu beatyfikacji pojawi się książka „Gdzie skarb Twój”, w przygotowaniu mamy także książkę o źródłach duchowości przyszłego błogosławionego. Jest też seria broszurek w formie „perełek” z myślami i zapiskami ks. Jana Machy – wyliczał dyrektor dk Tadeusz Cieślik.

Informacje o przyszłym błogosławionym i samej beatyfikacji pojawią się m.in. w tramwajach, autobusach, a także na przystankach autobusowych w Katowicach, Chorzowie i Rudzie Śląskiej. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Najnowsze

26 październik 2021

Spotkanie z kard. Marcello Semeraro

Przebywający w Rzymie Metropolita katowicki spotkał się z Prefektem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych...

25 październik 2021

Przez komunię, uczestnictwo i misję ku Kościołowi-Wspólnocie

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. przy grobie św. Piotra Apostoła w Bazylice...

25 październik 2021

Wizerunek ks. Machy na budynku byłego seminarium

Podobizna przyszłego błogosławionego zawisła na elewacji gmachu dawnego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego...

25 październik 2021

Wizyta ad limina apostolorum

W dniach 25-29 października abp Wiktor Skworc wraz z biskupami pomocniczymi uczestniczy...

22 październik 2021

Śp. ks. Józef Pośpiech

Z przykrością zawiadamiamy, że 22 października br. w szwajcarskiej miejscowości Visp zmarł...

22 październik 2021

Powołania do posługi misyjnej

– Niezależnie od braków, które odczuwamy w Europie, zawsze są powołania w...