– Zaczynamy okres umacniania relacji z Bogiem – powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc, przypominając że najbliższa niedziela to Święto Chrztu Pańskiego, kończące w Kościele okres Bożego Narodzenia, a zaczynające tzw. okres zwykły.

Metropolita Katowicki zachęcił, aby z okazji Niedzieli Chrztu Pańskiego odbyć duchową pielgrzymkę do chrzcielnicy, w której sami przyjęliśmy chrzest. Podkreślił, że okres zwykły w roku liturgicznym to czas umacniania relacji z Bogiem, zacieśnimy ją z Jezusem słuchając przez cały rok Jego nauczania. Jako bierzmowani będziemy też umacniać relację z Duchem Św., którego darami powinniśmy wypełniać relacje rodzinne i społeczne.

Abp Wiktor Skworc podziękował wszystkim, którzy wsparli go modlitwą i bliskością duchową z okazji wczorajszego (6.01) Dies Episcopi, czyli rocznicy święceń biskupa diecezjalnego. Dodał, że właśnie tego dnia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, udzielił błogosławieństwa świeckiej misjonarce, Katarzynie Tomaszewskiej, pochodzącej z parafii w Piekarach Śl., która w najbliższym czasie wyjedzie do Zambii, aby pomagać misjonarzom z archidiecezji katowickiej. Powiedział też z aprobatą, że zgłosili się do niego dwaj alumni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego z prośbą o pozwolenie na wyjazd do Zambii na praktykę wakacyjną.

Metropolita złożył też życzenia Ukraińcom, mieszkającym w naszym regionie, którzy w Kościołach greckokatolickim i prawosławnym obchodzą właśnie Boże Narodzenie.

Najnowsze

15 sierpień 2022

555 lat kościoła świętują Łaziska Rybnickie

555-lecie swojego przepięknego, drewnianego kościoła świętuje parafia Łaziska Rybnickie. W uroczystości wziął...

13 sierpień 2022

Zaproszenie do Piekar

Metropolita katowicki zaprasza do udziału w tegorocznej pielgrzymce kobiet i dziewcząt do...

06 sierpień 2022

Dobrze, że jesteście

77. Archidiecezjalna Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę dotarła do celu. Pątników...

03 sierpień 2022

Pielgrzymka Rybnicka w drodze Jasną Górę

77 Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła dziś rano z Bazyliki św...

01 sierpień 2022

Śp. ks. Emanuel Olszar

Z przykrością zawiadamiamy, że 30 lipca przeżywszy 74 lata w tym 49...

30 lipiec 2022

Kobiety u Matki Bożej Piekarskiej

W niedzielę 21 sierpnia br. odbędzie się stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt...