VI turnusów, ponad 900 dzieci, które poznawały bliżej historię proroka Jonasza. W ten sposób wspólnota Dzieci Maryi archidiecezji katowickiej przeżywała wakacyjne rekolekcje.

{Play}

- Był czas dla Pana Jezusa ale też wycieczki, zabawy, śpiewy, dni wspólnoty i wielka dziecięca radość – podkreślają animatorzy wspólnot Dzieci Maryi. – Z pewnością dla każdego były to owocne chwile i doskonały moment na pogłębienie swojej relacji z Panem Bogiem – dodają. 

- Największe wrażenie wywierały na mnie wieczorne adoracje Najświętszego Sakramentu, kiedy uczestnicy w dziecięcej swej prostocie Jezusowi dziękowali, przepraszali i prosili o to co dla nich a także dla ich rodzin najważniejsze. To zawsze było takie czyste, proste i szczere... takie jak ich wiara – stwierdza s. Sawia, która od lat posługuje na takich rekolekcjach.

Rekolekcje Dzieci Maryi są organizowane co roku w miesiącach wakacyjnych. Trwają 9 dni i każdorazowo są organizowane według innego klucza tematycznego. W tym roku podczas rekolekcji rozważano „podróż (nie)chcianą” proroka Jonasza. 

Ruch Dzieci Maryi powstał w archidiecezji katowickiej w 1978. Został założony na prośbę ówczesnego biskupa katowickiego Herberta Bednorza przez ks. Jana Morcinka. Dzieci Maryi gromadzą wokół siebie przede wszystkim dziewczęta w wieku szkolnym. Parafialnymi wspólnotami opiekują się księża i siostry zakonne wraz z animatorkami.