foto: Kazimierz Salik

We wtorek 3 września w krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach sprawowano Eucharystię w intencji bpa Grzegorza Olszowskiego z okazji imienin. Przewodniczył jej abp Wiktor Skworc, a homilię wygłosił bp Adam Wodarczyk.

Bp Wodarczyk zwracając się do zebranych w krypcie katowickiej katedry zachęcał do refleksji nad pytaniem: „Czy żyję w taki sposób, aby można mnie było nazwać dzieckiem Światłości”. – Mam być dzieckiem Dnia, który się nigdy nie skończy, a którym jest nasz Pan, Jezus Chrystus – dodał.

Odnosząc się do wspominanego w liturgii św. Grzegorz Wielkiego przypomniał, że zostawił on po sobie ponadczasową regułę przypominającą o tym, że pasterz ma być dzieckiem Światłości i człowiekiem wielkiej pokory.

Bp Olszowski pod koniec Eucharystii zauważył, że św. Grzegorz był człowiekiem Światłości, ponieważ „był zasłuchany w Ducha Świętego”. – Życzmy sobie byśmy wszyscy byli zasłuchani w Ducha Świętego. Byśmy wsłuchiwali się w natchnienia Boże – dodał.

Eucharystię koncelebrowali biskupi pomocniczy archidiecezji katowickiej, abp senior Damian Zimoń oraz kapłani posługujący w kurii metropolitalnej oraz instytucjach diecezjalnych. Nie zabrakło przedstawicieli świeckich oraz sióstr zakonnych przybyłych do Katowic.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

/fot. K. Salik/