W przeddzień archidiecezjalnej pielgrzymki kapłanów do katedry Chrytusa Króla w Katowicach, związanej z obchodami Dnia Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa, bp Marek Szkudło na antenie Radia eM zaapelował o stałą modlitwę w intencji księży.

Jak podkreślił w audycji "Rozmowie poranka...", troska o świętych kapłanów dotyczy całej wspólnoty Kościoła. Wymaga ona od księży ich udziału w systematycznej formacji, a od wiernych – wspierającej księży stałej modlitwy w ich intencji, a także modlitwy o nowe powołania.
Wskazując na przykład margaretek i codziennych modlitw ofiarowywanych przez grupki siedmiorga wiernych za konkretnego księdza, bp Szkudło zaznaczył, jak ważne są działające w parafiach grupy modlących się za kapłanów czy pierwszoczwartkowe nabożeństwa w ich intencji. One bowiem pomagają księżom otwierać serca na łaskę Bożą, nie liczyć tylko na siebie, ale pozwolić, by żył i działał w nich Jezus Chrystus. – To jest najistotniejsze: móc otworzyć się do tego stopnia, żeby móc powiedzieć: "Jezus we mnie!" – mówił bp Szkudło.