Jak w każdy piątek abp Wiktor Skworc był gościem Radia eM (107,6 FM). W rozmowie z Anetą Kuberską-Bębas metropolita katowicki odniósł się do aktualnych zagadnień, jakimi żyje Kościół.

Nie zabrakło refleksji dotyczących nadzwyczajnego miesiąca misyjnego, którego obchody zaplanowane się tradycyjnie w miesiącu październiku. „Ziemią misyjną jest także nasz kraj, nasza diecezja, nasze parafie i sąsiedztwo” – przypomniał abp Skworc.

W kolejnych tematach metropolita katowicki zwrócił uwagę na fundamentalne znaczenie relacji z Chrystusem w przygotowaniu do kapłaństwa. Zachęcił alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach rozpoczynających nowy rok formacyjny do szczególnej troski o osobistą modlitwę.

Na koniec podsumował swoją obecność na Konferencji Biskupów Niemiec w Fuldzie, gdzie reprezentował polski episkopat. „W każdej sytuacji jest potrzebna modlitwa. Możemy się nawzajem za siebie modlić. Skoro tak bardzo troszczymy się o sytuację Kościoła w Niemczech, to pomódlmy się za tamten Kościół. Ale nie zapominajmy też o sytuacji Kościoła w Polsce. Mnie na przykład bardzo niepokoi spadająca liczna uczestników niedzielnej Mszy św.” – podsumował abp Skworc.

Zapraszamy do odsłuchania „Rozmowy poranka” w Radiu eM.