Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł pochodzący z naszej diecezji ks. prał. Krzysztof Ryszka, rocznik święceń 1974, emerytowany proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. Przeżył 71 lat, w tym 47 lata w Chrystusowym Kapłaństwie.

Ceremonie pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 12 kwietnia w kościele NSPJ w Bielsku-Białej:
godz. 18.30 – Msza św. dla wiernych parafii NSPJ,
godz. 20.00 – Msza św. pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Romana Pindla dla Kolegów Kursowych i Kapłanów pragnących modlitwą pożegnać śp. ks. prałata Krzysztofa Ryszkę bez udziału wiernych (księża proszeni są o zabranie alby i stuły).
we wtorek 13 kwietnia zostanie pochowany na cmentarzu w Wapienicy.

Post scriptum:
Zważywszy na sytuację epidemiologiczną w kraju, zachęcamy przede wszystkim do modlitwy za zmarłego i odprawienia Mszy Świętej w miejscu swojego przebywania.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Amen.

Boże, miłosierny Panie, daj duszom sług i służebnic Twoich miejsce w niebie, błogosławiony pokój i jasność Twojego światła.

Panie, wysłuchaj łaskawie naszych modlitw za dusze sług i służebnic Twoich, za które się modlimy prosząc, abyś je przyjął do społeczności swoich Świętych.

Spraw, prosimy Cię, Panie, aby dusze sług i służebnic Twoich, oczyszczone ze swoich win, otrzymały przebaczenie i wieczny odpoczynek.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.