Oświadczenie strony kościelnej - bp. Adama Wodarczyka - Postulatora procesu beatyfikacyjnego.

Spotkanie miało odbyć się w dniach 23-26 listopada 2020 roku w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Kokoszycach.

Eucharystii w święto św. Łukasza patrona lekarzy i ich współpracowników przewodniczył bp Grzegorz Olszowski.

Metropolita katowicki przesłał okolicznościowe słowo z życzeniami i podziękowaniem do lekarzy i ich współpracowników z okazji patronalnego święta św. Łukasza.

W aktualnych warunkach stanu epidemicznego każdy, który obawia się o swoje zdrowie może skorzystać z dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św.

16 października w kolejną rocznicę jego urodzin pobłogosławiona została tablica ku pamięci pochodzącego z Katowic duszpasterza Polonii na świecie.

Abp Stanisław Gądecki zwrócił się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń podczas zgromadzeń religijnych. 

Czas pandemii jest okazją do zawierzenia Panu Bogu - powiedział w Radiu eM bp Grzegorz Olszowski, biskup pomocniczy w archidiecezji katowickiej.

16 października 2020 r. w Rudzie Śląskiej - Orzegowie, w 84. roku życia i w 58 roku Chrystusowego Kapłaństwa, zmarł śp. ks. Jan Małysek, emerytowany proboszcz Parafii Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej - Goduli.

TVP przygotowała dokument o procesie beatyfikacyjnym sługi Bożego ks. Jana Machy. Premiera w telewizyjnej Jedynce w sobotę o godz. 10.