Krzysztof Jamrozy, mąż Urszuli, ojciec Marysi, przyjął 23 czerwca w Mysłowicach święcenia diakonatu z rąk arcybiskupa Adriana Galbasa.

Alumni podziękowali za wspólnie przeżyte chwile i prosili o błogosławieństwo na czas posługi wakacyjnej.

Już 25 lat działa w Katowicach Dom świętego Józefa – czyli dom księży emerytów. Jego mieszkańcy i goście świętowali 21 czerwca.

Z przykrością zawiadamiamy, że 19.06.br. w 90. roku życia, 68. roku kapłaństwa, zmarł ks. Bernard STAROSTA emerytowany proboszcz Parafii Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela w Łaziskach Średnich.

Prymas Polski abp Wojciech Polak, przewodniczył Mszy sprawowanej w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach z okazji 100. rocznicy przyłączenia części Górnego Śląska do powstałej po latach zaborów niepodległej Polski.

Abp Wiktor Skworc wygłosił słowo podczas mszy św. sprawowanej w 100. rocznicę przyłączenia części Górnego Śląska do Polski.

12. i 13. diakona stałego zyskała archidiecezja katowicka. Święcenia diakonatu przyjęli 18 czerwca w Leszczynach z rąk abp. Wiktora Skworca dwóch mężów i ojców - Bartosz Kaczmarczyk i Krzysztof Kurpanik.

Abp Wiktor Skworc rozdał dyplomy stypendialne młodzieży w ramach Funduszu Stypendialnego im. bł. ks. Emila Szramka. Spotkał się z nimi w Ośrodku Spotkań i Formacji w Brennej, gdzie przeżywają swoje rekolekcje.

- Dwa pandemiczne lata uniemożliwiły przygotowanie procesji Bożego Ciała, ale wreszcie znów mogliśmy zamanifestować swoją wiarę na ulicach Katowic - mówił ksiądz Gaweł w Rozmowie Poranka w Radiu eM.

Po dwóch latach pandemicznej przerwy ulicami stolicy Górnego Śląska przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem. Wydarzeniu przewodniczył abp Wiktor Skworc.

Najnowsze

24 czerwiec 2022

Jest 15. diakon stały w archidiecezji katowickiej

Krzysztof Jamrozy, mąż Urszuli, ojciec Marysi, przyjął 23 czerwca w Mysłowicach święcenia...

22 czerwiec 2022

Msza św. na zakończenie roku formacyjnego w WŚSD

Alumni podziękowali za wspólnie przeżyte chwile i prosili o błogosławieństwo na czas...

21 czerwiec 2022

Dom księży emerytów ma 25 lat

Już 25 lat działa w Katowicach Dom świętego Józefa – czyli dom...

20 czerwiec 2022

Śp. ks. Bernard Starosta

Z przykrością zawiadamiamy, że 19.06.br. w 90. roku życia, 68. roku kapłaństwa...

19 czerwiec 2022

Szczególne śląskie wiano dla naszego narodu

Prymas Polski abp Wojciech Polak, przewodniczył Mszy sprawowanej w Katedrze Chrystusa Króla...

19 czerwiec 2022

Budujemy przyszłość duchem ofiary, służby i bezinteresowności

Abp Wiktor Skworc wygłosił słowo podczas mszy św. sprawowanej w 100. rocznicę...