Abp Wiktor Skworc prosi duchownych o pomoc na doposażenie szpitali.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w kwestiach zarządu dobrami doczesnymi w związku ze stanem epidemii.

Niedziela Palmowa... w domu? Da się! I to #mimodrzwizamkniętych. Duszpasterstwo Młodych oraz Duszpasterstwo Akademickie w Katowicach ruszyło z akcją, która potrwa aż do 5 kwietnia.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w V Niedzielę Wielkiego Postu w południe przewodniczył mszy św. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Liturgia odbyła się bez udziału wiernych, była transmitowana przez diecezjalne Radio eM.

- Mając prawie 25 lat kapłaństwa po raz pierwszy głoszę homilię w pustej świątyni, do pustych ławek – wyznał na początku wyraźnie wzruszony katowicki bp pomocniczy. W Mszy św. sprawowanej w katowickiej Katedrze wierni mogli uczestniczyć za pośrednictwem transmisji internetowej.

Ks. Wacław Basiak przez 26 lat, do przejścia na emeryturę, był proboszczem parafii św. Katarzyny w Jastrzębiu. Jego pogrzeb będzie transmitowany na YouTube.

Ze specjalnym słowem zwrócił się do wiernych metropolita katowicki. - Izolujemy się od drugich, aby im nie zaszkodzić, ale jesteśmy bliżej naszych bliskich - przypomniał w swoim wideo przesłaniu.

Celebracje Mszy św. bez obecności wiernych to jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu - powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc.

Zarządzenie arcybiskupa katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach

Abp Wiktor Skworc przesłał specjalne słowo z okazji Dnia Świętości Życia, który obchodzony jest 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.