Metropolita katowicki przewodniczył mszy św. z okazji 30-lecia Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Liturgię odprawił w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. W liturgii uczestniczyli też bp gliwicki Jan Kopiec oraz bp pomocniczy z Opola – Rudolf Pierskała.

Metropolita katowicki przewodniczył mszy św. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w intencji Małżeńskich Jubilatów. Wydarzenie rokrocznie wpisuje się w obchody Metropolitalnego Święta Rodziny.

Ta monstrancja będzie w Piekarach "przejazdem". Docelowo zostanie wkomponowana w ołtarz w Medjugorje.

Msza święta w intencji osób przeżywających w tym roku jubileusze małżeńskie będzie sprawowana w archikatedrze w najbliższą niedzielę, 24 maja, o o godz. 12.00 pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca. 

Do Piekar tym razem niech mężczyźni "zabiorą" całe rodziny - zachęcał na antenie Radia eM abp Wiktor Skworc, zapraszając do zdalnego udziału w męskiej pielgrzymce do Matki Bożej za tydzień.

W ostatnią niedzielę maja rokrocznie odbywała się archidiecezjalna pielgrzymka świata męskiego do Matki Bożej Piekarskiej. W tym roku - z racji epidemii - odbędzie się w skromniejszej formie. Metropolita katowicki zaprasza jednak całe rodziny do wspólnej modlitwy i uczestniczenia w transmisjach.

Dzisiaj, 19 maja, przypada rocznica urodzin naszego pasterza - arcybiskupa Wiktora Skworca.

Nie jesteście sami! Od Bałtyku, po Tatry zapewniamy o naszej solidarnej modlitwie w Waszych intencjach – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Za życie i świętość Jana Pawła II dziękował metropolita katowicki w katedrze Chrystusa Króla. Przewodniczył on Mszy z okazji 100. rocznicy urodzin papieża z Polski.

List Prezydium KEP będzie odczytany w kościołach w niedzielę 17 maja, w przeddzień rocznicy urodzin papieża Polaka.