Metropolita katowicki modlił się wraz z kapitułą Katedry Chrystusa Króla. Podczas spotkania wręczył nominacje dwóm nowym kanonikom gremialnym.

Abp senior Damian Zimoń przewodniczył Mszy św. z okazji swoich kolejnych imienin. Wraz z solenizantem w krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach modlili się abp Wiktor Skworc, biskupi pomocniczy oraz m. in. księża i pracownicy Kurii Metropolitalnej i innych instytucjach diecezjalnych.

W katedrze Chrystusa Króla w Katowicach abp Wiktor Skworc przewodniczył Mszy św. z obrzędem wyznaczenia do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

Uroczystość posłania misjonarki świeckiej Katarzyny Tomaszewskiej odbyła się w jej parafialnym kościele, w Bazylice Piekarskiej w Piekarach Śląskich. Krzyż misyjny otrzymała z rąk biskupa Grzegorza Olszowskiego. W Zambii spędzić ma 2 lata.

Msza św. pod przewodnictwem metropolity katowickiego została odprawiona w sobotę w parafii Wniebowzięcia NMP w Katowicach. Kościół przy ul. Granicznej wypełnili wdzięczni podopieczni sióstr kalkutek.

Msza św. w intencji Arcybiskupa seniora będzie sprawowana się w poniedziałek (27.09) o godz. 8.00 w krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

– Sługa Boży ks. Jan Macha może dodać odwagi do odnowienia relacji życzliwości, miłości i wzajemnej pomocy – powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc. Metropolita Katowicki zachęcił do udziału w nowennie przygotowującej do beatyfikacji tego Sługi Bożego.

W dniach 20-22 września br. w Ośrodku Spotkań i Formacji w Brennej odbyły się dni formacyjne dla księży dziekanów archidiecezji katowickiej.

Ks. prof. UŚ Roman Buchta został wybranym nowym Przewodniczącym Stowarzyszenia Katechetyków Polskich na lata 2021–2025. Gratulujemy.

Metropolita katowicki pobłogosławił dom rekolekcyjny "Tabor", będący częścią Ośrodka Spotkań i Formacji Archidiecezji Katowickiej w Brennej.

Najnowsze

28 wrzesień 2021

Nowi kanonicy gremialni

Metropolita katowicki modlił się wraz z kapitułą Katedry Chrystusa Króla. Podczas spotkania...

27 wrzesień 2021

Modlitwa z Arcybiskupem Seniorem

Abp senior Damian Zimoń przewodniczył Mszy św. z okazji swoich kolejnych imienin...

26 wrzesień 2021

Nowi Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św.

W katedrze Chrystusa Króla w Katowicach abp Wiktor Skworc przewodniczył Mszy św...

26 wrzesień 2021

Z Piekar Śląskich do Zambii

Uroczystość posłania misjonarki świeckiej Katarzyny Tomaszewskiej odbyła się w jej parafialnym kościele...

25 wrzesień 2021

30-lecie posługi Misjonarek Miłości w Katowicach

Msza św. pod przewodnictwem metropolity katowickiego została odprawiona w sobotę w parafii...

25 wrzesień 2021

Imieniny abp. seniora Damiana Zimonia

Msza św. w intencji Arcybiskupa seniora będzie sprawowana się w poniedziałek (27.09)...