Bracia i Siostry! Drodzy Mieszkańcy Katowic!

Dnia 28 sierpnia br. wspominaliśmy 1. rocznicę śmierci wielkiego Ślązaka, Pasterza Polonii, honorowego obywatela naszego miasta - ks. Arcybiskupa Szczepana Wesołego.

Z tej okazji w kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach, gdzie abp Wesoły został pochowany – we wtorek, 10 września o godz. 12:00 – zostanie odprawiona Msza święta z udziałem duszpasterzy i wiernych, reprezentujących struktury Polskiej Misji Katolickiej w Anglii, Niemczech i Francji. Będzie też obecny bp Wiesław Lechowicz delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, który wygłosi homilię.

Po Mszy świętej nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej dedykowanej śp. Arcybiskupowi Szczepanowi Wesołemu, którą ufundowali duszpasterze i wierni Polskiej Misji Katolickiej w dowód uznania i wdzięczności za wszystko co dla Polaków za granicą czynił przez dziesięciolecia Arcybiskup Szczepan.

Serdecznie zapraszam wiernych mieszkających na terenie parafii miasta Katowice do udziału w tej modlitwie w rocznicę pogrzebu niezapomnianego duszpasterzaemigracji. Przy tej okazji pomodlimy się również za migrantów z Górnego Śląska, którzy kiedykolwiek opuścili swoją małą Ojczyznę, aby dochowali wierności Bogu, Kościołowi oraz chrześcijańskim wartościom.

Wszystkim zgromadzonym na niedzielnej Eucharystii udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Najnowsze

02 czerwiec 2023

Komunikat Kurii Metropolitalnej

Pierwsze zmiany personalne podjęte przez arcybiskupa Adriana Galbasa SAC.

31 maj 2023

Życzenia i gratulacje

List gratulacyjny abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, do abp. Adriana...

31 maj 2023

Zapraszam Was do wspólnej drogi!

Słowo Arcybiskupa Metropolity Katowickiego

31 maj 2023

Nowy Arcybiskup Metropolita Katowicki

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

31 maj 2023

Podziękowania abp. Wiktora Skworca

Po odczytaniu komunikatu Nuncjatury Apostolskiej, emerytowany już biskup katowicki, skierował słowo podziękowania...

30 maj 2023

Śp. ks. Antoni Wyciślik

Z przykrością zawiadamiamy, że 29 maja zmarł w 77. roku życia i...