TVP przygotowała dokument o procesie beatyfikacyjnym sługi Bożego ks. Jana Machy. Premiera w telewizyjnej Jedynce w sobotę o godz. 10.

Film dokumentalny rekonstruuje proces beatyfikacyjny księdza Jana Machy. Konstrukcja dramaturgiczna filmu oparta na toposie drogi, poszukiwaniu dowodów świętości księdza Machy. Przedstawienie i udokumentowanie posługi duszpasterskiej, a w szczególności działalności charytatywnej bohatera dokumentu.

Narratorem filmu jest ksiądz Damian Bednarski, postulator procesu beatyfikacyjnego. W produkcji wziął udział także metropolita katowicki.

Według wcześniejszych ustaleń beatyfikacja śląskiego kapłana miała odbyć się właśnie w sobotę 17 października w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. 23 września abp Wiktor Skworc poinformował, że ze względu na sytuację epidemiczną beatyfikacja została przeniesiona na 2021 rok. Decyzja została podjęta po konsultacji i w łączności Kongregacją ds. Świętych Stolicy Apostolskiej. Aktualnie oczekujemy wyznaczenia nowego terminu beatyfikacji.